Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashZawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

-->
2014-11-13 12:17
Morski lotnik będzie dowodził dęblińską bazą

Kmdr por. pil. Paweł Smereka, który od 23 lat jest związany z lotnictwem Marynarki Wojennej, obejmie jutro obowiązki dowódcy 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. „Baza jest modernizowana, wraz z pojawieniem się nowej techniki lotniczej jej rola znacznie wzrośnie. Wyznaczenie kmdr. Smereki, doświadczonego pilota śmigłowców, na stanowisko dowódcy dęblińskiej jednostki to uznanie umiejętności i kompetencji tak jego, jak i lotników morskich” – tak to historyczne wydarzenie relacjonuje portal lotniczapolska.pl.

więcej >>
2014-11-13 10:44
Nowe uzbrojenie treningowe „czternastki”

Na początku listopada w Darłowskiej Grupie Lotniczej odbyło się szkolenie związane z przygotowaniem do eksploatacji nowego uzbrojenia - lotniczej bomby ćwiczebnej LBĆw-10. W szkoleniu uczestniczył personel latający z kluczy śmigłowców zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ oraz specjaliści służby inżynieryjno – lotniczej.

więcej >>
2014-11-12 10:19
Akcja poszukiwawcza na Bałtyku

Przez blisko 4 godziny w ubiegłą sobotę (8 listopada) załogi śmigłowca ratowniczego Mi-14PŁ/R oraz samolotu patrolowego An-28B1R z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej prowadziły poszukiwania pasażera promu Stena Spirit. Mężczyzna zaginął w nocy z piątku na sobotę podczas rejsu z Gdyni do Karlskrony.

więcej >>
2014-10-28 14:48
PŁ/R certyfikował ORP „Mewa”

Załoga śmigłowca ratowniczego Mi-14PŁ/R z Darłowskiej Grupy Lotniczej uczestniczyła dzisiaj w ćwiczeniu certyfikującym niszczyciel min ORP „Mewa”. Jednostka przygotowuje się do pełnienia przyszłorocznego dyżuru w Siłach Odpowiedzi Sojuszu Północnoatlantyckiego.

więcej >>
2014-10-28 07:32
Płuca na pokładzie Bryzy

Załoga samolotu transportowego Bryza z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej przetransportowała dzisiaj rano (wtorek, 28 października) personel medyczny z płucami do przeszczepu. Na płuca czekał pacjent Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

więcej >>
207072
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera.
© 2008 Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej. Wszelkie prawa zastrzeżone.