Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashZawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

-->
2014-11-26 07:40
Treningowy zrzut sonoboi z SH-2G

Załoga śmigłowca pokładowego SH-2G z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała wczoraj (wtorek, 25 listopada) zadanie treningowego zrzutu pław przeznaczonych do poszukiwania okrętów podwodnych. Ćwiczenie zrealizowano na poligonie morskim w rejonie Półwyspu Helskiego.

więcej >>
2014-11-24 08:09
Akcja ratownicza na Bałtyku

Dzisiaj po południu (niedziela, 23 listopada) załoga śmigłowca ratowniczego z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej ewakuowała 65-letnią obywatelkę Szwecji z promu znajdującego się około 30 kilometrów na północny-zachód od Rozewia. Niewiele ponad godzinę od otrzymania sygnału kobieta została bezpiecznie przetransportowana na ląd i przekazana obsadzie karetki pogotowia.

więcej >>
2014-11-21 14:49
„Czternastka” rzuciła torpedę

Załoga śmigłowca Mi-14PŁ z Darłowskiej Grupy Lotniczej wykonała dzisiaj (piątek, 21 listopada) zadanie treningowego zrzutu torpedy na poligonie morskim w rejonie Półwyspu Helskiego. MU-90 Impact to jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych obecnie używanych torped wykorzystywana przez marynarki wojenne Włoch, Francji, Niemiec, Danii oraz Australii.

więcej >>
2014-11-13 12:17
Morski lotnik będzie dowodził dęblińską bazą

Kmdr por. pil. Paweł Smereka, który od 23 lat jest związany z lotnictwem Marynarki Wojennej, obejmie jutro obowiązki dowódcy 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. „Baza jest modernizowana, wraz z pojawieniem się nowej techniki lotniczej jej rola znacznie wzrośnie. Wyznaczenie kmdr. Smereki, doświadczonego pilota śmigłowców, na stanowisko dowódcy dęblińskiej jednostki to uznanie umiejętności i kompetencji tak jego, jak i lotników morskich” – tak to historyczne wydarzenie relacjonuje portal lotniczapolska.pl.

więcej >>
2014-11-13 10:44
Nowe uzbrojenie treningowe „czternastki”

Na początku listopada w Darłowskiej Grupie Lotniczej odbyło się szkolenie związane z przygotowaniem do eksploatacji nowego uzbrojenia - lotniczej bomby ćwiczebnej LBĆw-10. W szkoleniu uczestniczył personel latający z kluczy śmigłowców zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ oraz specjaliści służby inżynieryjno – lotniczej.

więcej >>
208641
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera.
© 2008 Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej. Wszelkie prawa zastrzeżone.