Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashZawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

-->
2014-04-22 12:37
Nie mamy konkurencji

Z komandorem pilotem Tadeuszem Drybczewskim, dowódcą Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej rozmawia Tomasz Gos.

więcej >>
2014-04-22 08:49
Bałtyk czysty, ale pod lupą

Samoloty Bryza z 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach od lat biorą udział w ekologicznych patrolach nad Bałtykiem. W kwietniu zaplanowane zostały cztery takie loty. – Jesteśmy w stanie nie tylko namierzyć truciciela, ale też oszacować rodzaj i wielkość zanieczyszczenia – mówi kpt. nawig. Mariusz Sasim z załogi Bryzy, która wykonuje tego typu zadania.

więcej >>
2014-04-22 07:45
Wielkanoc na lotnisku

Dla nich święta nie oznaczają czasu wolnego. Lotnicy marynarki wojennej z Darłowa, Gdyni i Siemirowic przez cały rok pełnią dyżury. Od początku lat 90. wzięli udział w blisko 550 akcjach ratowniczych. – Na lotnisku urządzamy śniadania wielkanocne. Każdy z chłopaków coś przynosi, siadamy razem przy stole, świętujemy, choćby symbolicznie – mówi kpt. pil. Marcin Hope.

więcej >>
2014-04-18 10:03
Zakończenie manewrów na Bałtyku

Ponad 50 godzin spędziły w powietrzu samoloty i śmigłowce Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej wspierając działania Okrętowej Grupy Zadaniowej na Bałtyku. Głównym celem kończących się dzisiaj manewrów było doskonalenie działań wykorzystywanych podczas operacji osłony morskich szlaków komunikacyjnych.

więcej >>
2014-04-14 14:33
BLMW w operacji osłony transportu morskiego

Załogi śmigłowców Mi-14PŁ, SH-2G oraz samolotów patrolowych Bryza wezmą udział w rozpoczynających się dzisiaj na Bałtyku manewrach 3. Flotylli Okrętów. Główny cel ćwiczeń to doskonalenie działań wykorzystywanych podczas operacji osłony morskich szlaków komunikacyjnych. Zadanie realizowane przez okręty i lotnictwo morskie będą wspierać samoloty uderzeniowe Su-22 oraz komandosi Jednostki Wojskowej Formoza.

więcej >>
150065
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera.
© 2008 Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej. Wszelkie prawa zastrzeżone.