Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashZawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

-->
2014-04-18 10:03
Zakończenie manewrów na Bałtyku

Ponad 50 godzin spędziły w powietrzu samoloty i śmigłowce Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej wspierając działania Okrętowej Grupy Zadaniowej na Bałtyku. Głównym celem kończących się dzisiaj manewrów było doskonalenie działań wykorzystywanych podczas operacji osłony morskich szlaków komunikacyjnych.

więcej >>
2014-04-14 14:33
BLMW w operacji osłony transportu morskiego

Załogi śmigłowców Mi-14PŁ, SH-2G oraz samolotów patrolowych Bryza wezmą udział w rozpoczynających się dzisiaj na Bałtyku manewrach 3. Flotylli Okrętów. Główny cel ćwiczeń to doskonalenie działań wykorzystywanych podczas operacji osłony morskich szlaków komunikacyjnych. Zadanie realizowane przez okręty i lotnictwo morskie będą wspierać samoloty uderzeniowe Su-22 oraz komandosi Jednostki Wojskowej Formoza.

więcej >>
2014-04-10 11:07
Morskie W-3 do modyfikacji

Inspektorat Uzbrojenia podpisał z zakładami lotniczymi PZL – Świdnik umowę na modyfikację pięciu śmigłowców Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej typu W-3. Prace unifikujące je do jednolitej wersji wyposażenia W-3WA/W-3WARM zostaną wykonane na dwóch maszynach transportowych oraz trzech w wersji ratownictwa morskiego „Anakonda”.

więcej >>
2014-04-07 08:47
Akcja ratownicza na Bałtyku

Załoga śmigłowca ratowniczego Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczyła w sobotę, 5 kwietnia w akcji ratowniczej na Bałtyku. Pomocy potrzebował nurek z jednostki znajdującej się około 25 mil morskich na północny-wschód od Darłowa.

więcej >>
2014-04-07 08:33
Polowanie na okręt

Siedzący przed komputerem instruktor „umieszcza” gdzieś na morzu okręt podwodny. Ustala głębokość i kierunek, w jakim się porusza, pogodę, stan morza. Następnie daje sygnał kolegom, którzy siedzą w sąsiednim pomieszczeniu przy symulatorze. Cel: odnaleźć okręt – tak ćwiczą nawigatorzy śmigłowców Mi-14PŁ z Darłowa.

więcej >>
149201
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera.
© 2008 Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej. Wszelkie prawa zastrzeżone.