Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

-->
2008-08-08 11:13
„Anakonda” w międzynarodowym ćwiczeniu ratowniczym
W czwartek, 7 sierpnia, na Bałtyku odbyło się międzynarodowe ćwiczenie ratownicze z udziałem śmigłowca W-3RM z 28. Puckiej Eskadry Lotniczej w Gdyni Babich Dołach. Załoga „Anakondy” przećwiczyła udzielanie pierwszej pomocy i ewakuację poszkodowanych podczas pożaru jednostki na morzu.

Załoga śmigłowca ratowniczego W-3RM w składzie por. pil. Adam Sołopa, por. pil. Artur Kasprzak oraz ratownik chor. Krzysztof Bilecki i technik pokładowy chor. szt. Ireneusz Raczyński wzięła udział w międzynarodowym ćwiczeniu ratowniczym z udziałem sił Rosji, Danii i Polski pod kryptonimem „Zatoka 08”. Scenariusz ćwiczenia zakładał przeprowadzenie akcji poszukiwawczej i udzielenie pomocy załodze jednostki, która w trakcie awarii i pożaru utraciła łączność. W akcji poszukiwawczej płonącego statku udział wziął samolot Straży Granicznej MEWA. Po odnalezieniu jednostki do akcji przystąpiła załoga „Anakondy”. Na pokład szkolno – badawczego „Nawigatora XXI” z Akademii Morskiej w Szczecinie, który odgrywał rolę uszkodzonego statku, zszedł ratownik pokładowy. Po udzieleniu pierwszej pomocy poparzeni członkowie załogi zostali podjęci za pomocą noszy na pokład śmigłowca i przetransportowani na jednostkę Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa „Kapitan Poinc”.

To kolejne w tym roku ćwiczenia z udziałem załóg śmigłowców W-3RM z 28. Puckiej Eskadry Lotniczej w Gdyni Babich Dołach. Ratownicze „Anakondy” uczestniczyły już w ćwiczeniu z okrętami stałego zespołu obrony przeciwminowej NATO SNMCMG-1 (Standing NATO Mine Countermeasure Group 1) pod kryptonimem „Passex 08”, ćwiczeniu z zakresu reagowania kryzysowego „Rubin 08”, ćwiczeniu w ratowaniu załogi okrętu podwodnego „Smer/Medex 08” oraz epizodach ratowniczych ćwiczeń 13. Dywizjonu Trałowców i Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego.

 


342829
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera.
© 2008 Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej. Wszelkie prawa zastrzeżone.