Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

-->
2014-08-19 09:19
Akcja poszukiwawcza na Zalewie Wiślanym

Od wczesnych godzin porannych śmigłowiec ratowniczy oraz samolot patrolowy z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczą w akcji poszukiwania załogi 4 metrowej łodzi na Zalewie Wiślanym. Łódź wyszła z portu Suchacz i miała dotrzeć do Krynicy Morskiej. W poszukiwaniach uczestniczą także jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Dzisiaj rano (wtorek, 19 sierpnia) załoga śmigłowca W-3RM „Anakonda” pełniąca dyżur na lotnisku 43. Bazy Lotnictwa Morskiego została zaalarmowana, że do portu w Krynicy Morskiej nie dotarła łódź żaglowa, która wyszła z portu Suchacz. Z przekazanych informacji wynikało również, że na jej pokładzie znajdowały się dwie osoby. Śmigłowiec wystartował z lotniska w Gdyni Babich Dołach o godzinie 4.45. Po 20 minutach lotu osiągnął wskazany rejon poszukiwań. 15 minut później załoga „Anakondy” odnalazła przewróconą łódź, a po około kolejnych 20 minutach poszukiwań kamizelkę oraz ciało jednego z członków załogi. O godzinie 7.20, z powodu kończącego się zapasu paliwa załoga śmigłowca przerwała udział w akcji i powróciła na lotnisko w Gdyni.

Nadal trwają poszukiwania drugiej osoby, która znajdowała się na pokładzie łodzi. W rejon akcji ratowniczej skierowany został samolot patrolowy Bryza, który wystartował z lotniska 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach o godzinie 7.04. Na lotnisku w Gdyni Babich Dołach w gotowości do startu czeka załoga kolejnego śmigłowca W-3RM „Anakonda”.

Poszukiwania prowadzą również załogi jednostek z Brzegowych Stacji Ratowniczych w Sztutowie i Tolkmicku. Akcję koordynuje Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni.

Aktualizacja komunikatu na godzinę 10.30

Samolot patrolowy Bryza z 44. Bazy Lotnictwa Morskiego zakończył poszukiwania i o godzinie 10.15 wylądował na lotnisku w Siemirowicach. Jednocześnie do akcji ponownie skierowano śmigłowiec W-3RM „Anakonda” z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego, który z lotniska w Gdyni Babich Dołach wystartował o godzinie 10.02.

Aktualizacja komunikatu na godzinę 13.00

Po około 2 godzinach poszukiwań załoga śmigłowca W-3RM „Anakonda” z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego zakończyła udział w akcji i powróciła na lotnisko w Gdyni. Do czasu zakończenia poszukiwań z powietrza drugiej osoby znajdującej się na pokładzie łodzi nie odnaleziono.


342829
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera.
© 2008 Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej. Wszelkie prawa zastrzeżone.