Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

-->
2014-12-22 08:41
Lotnicy morscy na służbie w święta
Życzenia dowódcy BLMW

Przez okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w całodobowej gotowości do realizacji zadań będą załogi dyżurne śmigłowców ratowniczych oraz samolotu patrolowo-rozpoznawczego. Każdego dnia funkcjonowanie lotnisk Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni Babich Dołach, Siemirowicach i Darłowie zabezpieczać będzie blisko 140 osób – żołnierzy i pracowników wojska.

W okresie świątecznym funkcjonowanie lotnisk będą zabezpieczały: dyżurna służba operacyjna BLMW, służby dyżurne 43. i 44. Bazy Lotnictwa Morskiego, obsady Wojskowych Portów Lotniczych, Lotniskowych Biur Meteorologicznych, specjaliści Wojskowej Straży Pożarnej, służb technicznych, medycznych oraz logistycznych.

W gotowości do niesienia pomocy każdemu potrzebującemu na morzu będą załogi śmigłowców ratowniczych W-3RM i Mi-14PŁ/R pełniące dyżur w krajowym systemie ratownictwa morskiego i lotniczego. Polska strefa odpowiedzialności w tym zakresie obejmuje ponad 30 000 km² powierzchni Bałtyku a Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej jest obecnie jedyną w kraju formacją lotniczą utrzymującą ciągłą gotowość do prowadzenia działań ratowniczych z powietrza nad obszarami morskimi. W całodobowej gotowości do startu z lotniska w Siemirowicach będzie również załoga samolotu patrolowo – rozpoznawczego Bryza pełniąca dyżur w krajowym i sojuszniczym systemie rozpoznania. Załogi samolotów patrolowych są również gotowe do wsparcia działań SAR (poszukiwawczo-ratowniczych) na morzu i w strefie brzegowej.

Na początku chciałbym zwrócić się do żołnierzy i pracowników, którzy spędzą te wyjątkowe dni z dala od najbliższych, pełniąc służbę na lotniskach Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej oraz w Polskich Kontyngentach Wojskowych. Dla nich proste życzenia spokojnych świąt mają szczególne znaczenie.

Wszystkim żołnierzom z jednostek Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, pracownikom cywilnym wojska, byłym żołnierzom i sympatykom lotnictwa morskiego oraz ich rodzinom składam życzenia wielu niezapomnianych chwil spędzonych w świątecznej atmosferze, w otoczeniu najbliższych i przyjaciół, a także wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

Dowódca Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej
kmdr pil. Tadeusz Drybczewski


342828
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera.
© 2008 Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej. Wszelkie prawa zastrzeżone.