Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

-->
2008-09-09 11:22
„Czternastka” z sercem
We wtorek, 9 września, załoga śmigłowca ratowniczego Mi-14PS z 29. Darłowskiej Eskadry Lotniczej przetransportowała zespół medyczny z sercem do przeszczepu. Transport serca zorganizowano na prośbę Kliniki Kardiochirurgii Akademii Medycznej w Gdańsku.
9 września, o godzinie 6.17, z lotniska w Darłowie wystartowała załoga śmigłowca ratowniczego Mi-14PS w składzie: dowódca kmdr por. pil. Paweł Smreka, drugi pilot kpt. pil. Dariusz Sionkowski, ratownik chor. Mirosław Baranowski oraz technicy chor. Sebastian Majcherczyk i bosm. Adam Tepurski. O godzinie 6.45, po przyjęciu na pokład zespołu medycznego z sercem do przeszczepu, wystartowali z lotniska w podsłupskim Redzikowie. Po 40 minutach lotu wylądowali na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Rębiechowie, gdzie na personel medyczny czekała karetka.

To kolejny udział śmigłowca z Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej w „akcji serce”. W zeszłym roku, na prośbę Kliniki Kardiochirurgii Akademii Medycznej w Gdańsku, załoga śmigłowca ratowniczego W-3RM „Anakonda” z 28. Puckiej Eskadry Lotniczej przetransportowała zespół medyczny z sercem do przeszczepu z Bydgoszczy do Gdańska.

 


343669
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera.
© 2008 Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej. Wszelkie prawa zastrzeżone.