Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

-->
2008-09-22 12:11
Brygada lotnictwa MW
w ćwiczeniu „Anakonda 08”
Rozpoznanie i wskazywanie celów, poszukiwanie i zwalczanie okrętów podwodnych (ZOP) oraz zabezpieczenie ratownicze to główne zadania Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej w największym w tym roku ćwiczeniu Sił Zbrojnych „Anakonda 08”, które rozpoczęło się 19 września. Zadania te będą realizować załogi śmigłowców ratowniczych, śmigłowców ZOP oraz samolotów patrolowo – rozpoznawczych.
Do 26 września wydzielony komponent lotniczy Gdyńskiej Brygady Lotnictwa MW, w skład którego wchodzą samoloty patrolowo – rozpoznawcze oraz śmigłowce ratownicze i zwalczania okrętów podwodnych weźmie udział w ćwiczeniu „Anakonda 08”. Śmigłowce W-3RM i Mi-14PS z 28. i 29. Eskadry Lotniczej będą uczestniczyć w elementach ratowniczych ćwiczenia oraz zabezpieczeniu ratowniczym manewrów. Śmigłowce ZOP: pokładowy SH-2G oraz Mi-14PŁ będą wykonywały zadania osłony działań okrętów poprzez poszukiwanie, śledzenie i zwalczanie okrętów podwodnych. Samoloty patrolowo – rozpoznawcze An-28B1R z 30. Eskadry Lotniczej będą w gotowości do patrolowania akwenów morskich, rozpoznania i określenia charakteru działań jednostek nawodnych oraz wskazywania celów okrętom. Załogi Mi-14PŁ wraz z załogami patrolowo – rozpoznawczych Bryz będą także wspierać strzelania artyleryjskie i rakietowe okrętów. Za zabezpieczenie działań lotnictwa MW podczas ćwiczenia będą odpowiadały wydzielone siły 43. i 44. Bazy Lotniczej MW na lotniskach w Gdyni Babich Dołach, Siemirowicach i Darłowie.

„Anakonda 08” jest największym w tym roku przedsięwzięciem szkoleniowym Sił Zbrojnych. W ćwiczeniu kierowanym przez Dowództwo Operacyjne SZ udział weźmie około 7000 żołnierzy, 1400 pojazdów, 43 samoloty i śmigłowce, 19 okrętów oraz formacje pozamilitarne i władze administracyjne.


342830
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera.
© 2008 Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej. Wszelkie prawa zastrzeżone.