Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

-->
2008-09-29 07:54
„Anakonada” z Darłowa
w ćwiczeniu „WARGACZ 08”
W czwartek, 25 września, śmigłowiec ratowniczy W-3RM „Anakonda” z 29. Eskadry Lotniczej w Darłowie uczestniczył w odbywającym się na poligonach morskich Zatoki Pomorskiej ćwiczeniu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża pod kryptonimem „Wargacz 08”. W ramach epizodu ratowniczego manewrów przeprowadzono ewakuację marynarzy z pokładu okrętu.
25 września, śmigłowiec ratowniczy W-3RM z 29. Darłowskiej Eskadry Lotniczej wziął udział w epizodzie ratowniczym ćwiczenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu „Wargacz 08”. Załoga ratowniczej „Anakondy” przećwiczyła współpracę z okrętami podczas operacji ewakuacji marynarzy. Podjętych na pokład pozorantów przekazano na inną jednostkę. Odtworzenie gotowości śmigłowca po zakończonym ćwiczeniu, które zabezpieczyły wydzielone siły z Komendy Lotniska nr 2 w Darłowie odbyło się na lądowisku w Dziwnowie.

W tym samym dniu, śmigłowce Mi-14 z 29. Eskadry Lotniczej brały także udział w największym w tym roku ćwiczeniu operacyjnym Sił Zbrojnych „Anakonda 08” zabezpieczając jeden z najważniejszych jego elementów - strzelanie rakietowe okrętów.


342830
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera.
© 2008 Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej. Wszelkie prawa zastrzeżone.