Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

-->
2007-09-04 10:34
DANEX 2007
Od 22 sierpnia, w rejonie Cieśnin Bałtyckich i Bałtyku Zachodniego trwają ćwiczenia reagowania kryzysowego. W manewrach organizowanych przez siły morskie Danii udział biorą okręty samoloty i śmigłowce z Niemiec, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Danii i Polski. Gdyńską Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej reprezentują w nich dwa śmigłowce zwalczania okrętów podwodnych Mi-14 PŁ.
Głównym założeniem manewrów DANEX 2007 jest przećwiczenie międzynarodowej operacji reagowania wobec kryzysu między fikcyjnymi państwami. Scenariusz ćwiczenia zakłada także prowadzenie akcji humanitarnych i pomocy ludności zagrożonej powodzią. Załogi śmigłowców ZOP Mi-14 PŁ z 29 Darłowskiej Eskadry Lotniczej realizują zadania rozpoznania powietrznego oraz poszukiwania, śledzenia i zwalczania okrętów podwodnych operując z lotniska 44 Bazy Lotniczej MW w Darłowie oraz z duńskiego lotniska Alborg.

To już czwarte w tym roku międzynarodowe ćwiczenie po ćwiczeniu ratowniczym BALTIC SAREX 07, manewrach NOBLE MARINER 2007 i BALTOPS 2007, w którym biorą udział załogi śmigłowców z 29 Eskadry Lotniczej w Darłowie. Eskadra brała też udział w krajowych ćwiczeniach Marynarki Wojennej - REKIN 2007 i ćwiczeniu w udzielaniu pomocy załodze uszkodzonego okrętu podwodnego SMER/MEDEX 2007.


342829
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera.
© 2008 Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej. Wszelkie prawa zastrzeżone.