Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

-->
2014-02-05 07:29
Akcja poszukiwawcza na Zatoce Puckiej

Śmigłowiec ratowniczy Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej W-3RM „Anakonda” uczestniczył wczoraj wieczorem (wtorek, 4 luty) w poszukiwaniach osoby, która zaginęła w rejonie mola w miejscowości Kuźnica na Półwyspie Helskim. Około godziny 21.30 akcję poszukiwawczą zakończono. Zaginionej osoby nie udało się odnaleźć.

O zaginionej osobie dyżurna służba operacyjna Centrum Operacji Morskich – Dowództwa Komponentu Morskiego została powiadomiona przez Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne (MRCK) po godzinie 19.00. Do wsparcia poszukiwań prowadzonych przez Brzegową Stację Ratowniczą z Władysławowa oraz Straż Pożarną skierowano załogę śmigłowca ratowniczego W-3RM „Anakonda”. Maszyna pełniąca dyżur na lotnisku 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach wystartowała o godzinie 19.34. Jej załoga prowadziła poszukiwania pomiędzy Jastarnią a Chałupami w obszarze do 3km od linii brzegowej.

Około godziny 21.30 MRCK przekazało informację o zakończeniu akcji poszukiwawczej. Śmigłowiec powrócił na lotnisko w Gdyni Babich Dołach o godzinie 21.39.


342829
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera.
© 2008 Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej. Wszelkie prawa zastrzeżone.